Zarejestruj konto klienta, wybierz numer publiczny dzięki któremu sprawdzisz poprawność działania aplikacji na Twoim urządzeniu, numer polski nie wymaga opłaty aktywacyjnej dlatego będzie aktywny natychmiast po przydzieleniu do konta. 

Pobierz bezpłatną aplikację ZoIPer dedykowaną dla HaloPolska dostępną pod linkiem w stopce naszej strony HaloPolska kliknij w logo ZoIPer, postępuj zgodnie z instrukcją, w ostatnim kroku uzupełnij login konta SIP w polu Username oraz hasło konta SIP w polu Password - zwróć uwagę, że login do konta SIP nie jest loginem do konta klienta i hasła mogą różnić się.

Na koncie klienta możesz mieć klika kont SIP do których możesz zalogować klika urządzeń końcowych dlatego logowanie do konta klienta odbywa się innymi danymi niż logowanie urządzenia do konta telefonicznego - konta SIP. Potrzebne dane znajdziesz w zakładce Moje konto Ustawienia SIP po zalogowaniu się do panelu klienta. Zapoznaj się z tematem: Konto SIP (login) i hasło

Udostępniamy również pobranie aplikacji bezpośrednio pod ustawienia Twojego konta SIP, link oraz instrukcja online dostępne są w Moje usługi po kliknięciu w numer konta SIP znajdziesz logo ZoIPer, otwórz instrukcję online najlepiej na innym urządzeniu (ekranie), wybierz system operacyjny urządzenia docelowego i zeskanuj według instrukcji przygotowany kod QR z ustawieniami Twojego konta SIP, poprzez automatyczny provisioning aplikacja będzie natychmiast gotowa do pracy. Bezpośredni link jest aktywny po autoryzacji dostępu do hasła konta SIP:

W ciągu kilku minut powinniśmy otrzymać e-mail z tokenem autoryzującym, 
przepisujemy kod w odpowiednie pole i klikamy przycisk autoryzuj:

Po przeładowaniu strony nasze konto jest autoryzowane i link jest aktywny:

Zeskanuj według instrukcji przygotowany kod QR z ustawieniami Twojego konta SIP, 
aplikacja powinna być natychmiast gotowa do pracy.


Pełna konfiguracja aplikacji ZoIPer od podstaw: 


  • Wejdź do ustawień „Settings” i kliknij w konta  „Accounts”, następnie znak plusa „+”
  • Wybierz typ konta „SIP account”.

  • Account name: przyjazna nazwa konta np. HaloPolska
  • Domain: adres serwera:  sip.halopolska.net
  • User name: login konta SIP: np.2120000 (nie jest loginem do konta klienta)
  • Password:  hasło do konta SIP (może różnić się od hasła do konta klienta)
  • Caller ID: pozostaw puste
  • Akceptuj wprowadzone dane poprzez naciśnięcie przycisku „Register”.
  • Poprawnie zarejestrowane konto powinno być oznaczone jako „Ready”Jeżeli poprawnie zainstalowana aplikacja nie działa sprawdź w ustawieniach telefonu czy nie została zablokowana przez inną aplikację lub program, np. oszczędzający baterię. Zezwól w ustawieniach telefonu na przyjmowanie innych połączeń przychodzących niż komórkowe jeśli są zablokowane i sprawdź czy po przejściu w stan hibernacji telefon wzbudza się przy połączeniu przychodzącym. 

Korzystając z aplikacji oraz dostępu mobilnego należy wziąć pod uwagę niedogodności w postaci utraty łączności oraz pakietów VoIP, które mogą być spowodowane np. specyfiką działania sieci WiFi lub GSM, opóźnienie sygnału i jakość połączeń mogą się zmieniać w trakcie rozmowy zależnie od siły sygnału, przeszkód terenowych, ilości użytkowników sieci Internet korzystających z tej samej stacji bazowej lub punktu dostępu WiFi. Zwróć uwagę, że w określonej lokalizacji Twoje urządzenie może pracować różnie w zależności od operatora oraz infrastruktury Twojej sieci.

Jeżeli zalogowałeś kilka urządzeń do jednego konta SIP możesz mieć kłopot z równoczesnym odbieraniem połączeń przychodzących oraz wykonywaniem połączeń wychodzących, w tej sytuacji dodaj konto SIP dla każdego urządzenia osobno i skieruj połączenia przychodzące równocześnie lub w kolejności na kilka kont SIP w konfiguracji numeru, dla połączeń wychodzących dodaj usługę Zarządzanie prezentacją CLIP jeśli dodatkowe konta mają realizować połączenia z prezentacją tym samym numerem. Połączenia wychodzące bez prezentacji numeru mogą zostać nie zrealizowane.


Zobacz również tematy:  Konto SIP (login) i hasło oraz Kiedy potrzebuję dodatkowe konto SIP


Instrukcje instalacji prekonfigurowanej dla HaloPolska aplikacji ZoIPer: