Doładowanie konta online odbywa się szybkim przelewem internetowym kanałem Dotpay dla kont w walucie PLN lub kanałem PayPal dla kont w walutach PLN i GBP. PayPal obsługuje również bezpieczne płatności kartą kredytową. Operatorzy płatności internetowych pobierają prowizję za obsługę transakcji dlatego zasilenia dokonać można również przelewem tradycyjnym bezpośrednio na rachunki bankowe BRE Bank w PLN oraz Barclays Bank w GBP. Minimalna kwota doładowania online wynosi 25 PLN lub 5 GBP, przelewem bankowym 50 PLN lub 10 GBP, pierwsze zasilenie konta wynosi minimum 50 PLN lub 10 GBP.


Aby doładować konto zaloguj się do panelu użytkownika, kliknij zakładkę Doładuj konto lub Stan konta, wybierz kanał płatności i zadeklaruj odpowiednią kwotę. Jeżeli potrzebujesz fakturę proforma wybierz wpłatę bezpośrednio na rachunek bankowy, pamiętaj aby wpłacić dokładnie deklarowaną kwotę oraz podać unikalny kod płatności w tytule przelewu. Na proformie znajdziesz niezbędne dane do zrealizowania wpłaty wraz z numerami rachunków bankowych. Proforma ważna jest 7 dni a brak wpłaty w tym terminie równoznaczny jest z rezygnacją deklaracji wpłaty.


Jeżeli chciałbyś dokonać wpłaty przelewem w innej walucie jak waluta rozliczeniowa na Twoim koncie wyślij zgłoszenie bezpośrednio z konta klienta przez zakładkę "Kontakt". Możesz wykonać przelew lokalny w Polsce i Wielkiej Brytanii na rachunki bankowe w PLN i GBP, przelew SEPA w EUR lub przelew SWIFT w PLN, GBP, EUR i USD. Minimum wpłaty wynosi 200 PLN lub 50 GBP/EUR/USD a zasilenie odbywa się średnim kursem dla Twojej waluty rozliczeniowej.


Jeżeli nie masz rachunku bankowego lub wolisz dokonywać płatności gotówkowe w PLN wybierz Dotpay a następnie gotówkową formę płatności, otrzymasz łatwą instrukcję jak dokonać płatności, zazwyczaj jest to kod kreskowy lub specjalny numer z którym należy udać się do punktu przyjmującego płatności. Po dokonaniu wpłaty punkt przesyła informacje do Dotpay a ten następnie elektronicznie do naszego systemu przez co wpłata zostaje automatycznie zaksięgowana na Twoim koncie. Płatności gotówkowe obsługuje kilkaset punktów w Polsce działających w sieciach Via Moje Rachunki, Kantor Polski, Zapłać w Żabce i we Freshmarkecie. W Dotpay możesz również wygenerować druk wpłaty do zapłacenia na Poczcie Polskiej.


Zobacz również: Jak naliczane i pobierane są opłaty oraz Zawarcie umowy, faktury, podatek VAT