Komputer z zainstalowanym programem VoIP wyposażony w słuchawki i mikrofon lub telefon USB podłączony do gniazdka w komputerze wystarczy do korzystania z naszej sieci, konfiguracja jest bardzo łatwa i nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu. 
Czytaj więcej: Dedykowane oprogramowanie ZoIPer dla Windows, Mac oraz Linux 

Telefon IP jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem, podłączasz go bezpośrednio do sieci Internet. Jest bardzo prosty w użyciu, niezależny od komputera i ma łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji. To rozwiązanie rekomendujemy.  Aktualnie posiadamy w ofercie trzy modele telefonów Gigaset, A540IP w cenie 270 zł, C530 IP w cenie 330 zł oraz DX800A w cenie 880 zł. Cena zawiera konfigurację oraz przesyłkę kurierską na terenie Polski lub pocztową w UE, w przypadku zamówienia należy zasilić konto środkami pozwalającymi na realizację zamówienia, ponieważ opłata pobrana zostaje z salda konta. Aparat możemy skonfigurować lokalnie dla danego kraju, to znaczy, że rozmowy np. z Wielkiej Brytanii, Niemiec lub innego dowolnego kraju z którego posiadasz numer mogą przychodzić w formacie lokalnym z 0 (zero) oraz wybieranie numerów do tego kraju może odbywać się również lokalnie z 0 (zero) bez potrzeby wpisywania kodu kraju. Po otrzymaniu przesyłki wystarczy podłączyć aparat do sieci Internet i można cieszyć się z zalet telefonii HaloPolska.

Z bramki VoIP, adaptera, który podłącza się do sieci internet i działa podobnie jak telefon IP możesz również korzystać bez użycia komputera. Do bramki należy podłączyć zwykły aparat telefoniczny. Niektóre routery posiadają już wbudowaną bramkę co jest bardzo wygodne, konfiguracja jest bardzo łatwa i możesz wykorzystać aparat analogowy do połączeń VoIP.

Telefon komórkowy, tablet, smartfon zazwyczaj ma klienta VoIP i jest przygotowany do współpracy z telefonią internetową lub możesz zainstalować bezpłatny program i korzystać z tego rozwiązania przez połączenie internetowe. Korzystając z aplikacji oraz dostępu mobilnego należy wziąć pod uwagę niedogodności w postaci utraty łączności oraz pakietów VoIP, które mogą być spowodowane np. specyfiką działania sieci WiFi lub GSM, opóźnienie sygnału i jakość połączeń mogą się zmieniać w trakcie rozmowy zależnie od siły sygnału, przeszkód terenowych, ilości użytkowników sieci Internet korzystających z tej samej stacji bazowej lub punktu dostępu WiFi. Twoje urządzenie może pracować różnie w zależności od operatora oraz infrastruktury Twojej sieci dlatego jeżeli zamierzasz korzystać z tego rozwiązania sugerujemy wykonać test urządzenia i aplikacji VoIP z wykorzystaniem numeru bez opłaty aktywacyjnej.
Czytaj więcej: Dedykowana aplikacja ZoIPer na Iphone Apple, Android i Windows Phone