Panel bezpieczeństwo: blokowanie połączeń wychodzących na wybraną grupę cenową.


W zakładce Moje konto / Bezpieczeństwo możesz zablokować wykonywanie połączeń na określoną grupę cenową dla konta SIP.


Zaznaczenie okna obok każdej grupy oznacza możliwość wykonywania połączeń na tę grupę, domyślnie możesz wykonywać połączenia do grup: Stacjonarne Polska, Komórkowe Polska, Infolinia Polska, Abonenckie usługi specjalne Polska, Międzynarodowe strefa A. Dodatkowo możesz włączyć wykonywanie połączeń do grup: Międzynarodowe strefa B oraz Połączenia alarmowe Polska. Możesz również zablokować wykonywanie połączeń na każdą grupę domyślnie włączoną poprzez odznaczenie okna obok każdej grupy.


Połączenia międzynarodowe są podzielone stawką cenową: w strefie A znajdują się wszystkie kierunki w standardowej taryfie Halo Europa oraz pozostałe kierunki, których stawka nie przekracza 25 groszy za minutę połączenia. W strefie B znajdują się kierunki do pozostałych krajów oprócz połączeń do wysokopłatnych serwisów specjalnych typu Premium Rate oraz sieci satelitarnych, które znajdują się w strefie C. 


Stawki połączeń możesz sprawdzić w wyszukiwarce połączeń, numery zagraniczne podaj w formacie międzynarodowym: poprzedź dwoma zerami oraz dodaj kod kraju, zwróć uwagę, że zazwyczaj pierwsza cyfra 0 nie jest częścią numeru, jest to jednak zależne od kraju i regionu.


Niezależnie możesz również ograniczyć wykonywanie połączeń poprzez całkowite zablokowanie połączeń wychodzących w określonych godzinach i dniach tygodnia, na przykład poza godzinami pracy, możesz zdefiniować maksymalny czas połączenia wychodzącego dla każdego konta SIP. Możesz również ograniczyć wykonywanie połączeń tylko z Twojego adresu IP jeśli jest statyczny.